20 | 03 | 2019

Tytuł Ortomistrza należy do Sylwii!

27 listopada w ZSZ nr1 przy ulicy Słowiańskiej w Brzegu odbyła się kolejna edycja konkursu Ortomistrz, skierowanego do uczniów klas gimnazjum i ostatnich klas szkół podstawowych z terenu powiatu brzeskiego. O godzinie 11 ponad 30 nastolatków stanęło w szranki o laur mistrza ortografii. Naszą szkołę, PZSP w Olszance,  reprezentowały trzy uczennice Ola Nowicka, Wiktoria Machowska i Sylwia Barwińska.

Uczestnicy najpierw wysłuchali tekstu całego dyktanda. Na wołowej skórze by nie spisał wszystkich trudnych wyrazów, które tam się pojawiły. Nawet wyrazy znane na co dzień i niesprawiające problemów, w tym momencie podawane były w wątpliwość. Jednak perypetie eks-policjanta  Huberta z Sądecczyzny, który musiał zmagać się z niesforną hożą gąsienicą, długim szlauchem na zheblowanej desce, nie okazały się piętą achillesową uczennicy gimnazjum w Olszance.    Na szczęście wiedza i opanowane wzięły górę i  z wszystkich potyczek Sylwia wyszła obronną ręką . Nie poszła jednak po linii najmniejszego oporu, swoje zwycięstwo okupiła tytaniczną pracą.

Z brzeskiego konkursu wróciła z tarczą.

Na koniec Sylwia otrzymała pamiątkowy dyplom i nagrody, które wręczył jej dyrektor ZSZ nr1 w Brzegu, pan Łukasz Denys.

tekst i foto: Adriana Gall